top of page

Nerelere Vize Alabiliriz?

Bu sayfamız, Çalışma İzni ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz kapsamlı bir sayfadır. Çalışma Vizesi nasıl alınır? Çalışma Vizesi kaç günde çıkar?  Çalışma izni için gerekli evraklar, doldurulması gereken  Çalışma Vizesi başvuru formu, fotoğraf özellikleri, randevu alma, başvurunun nasıl ve nereye yapılacağı, vize harç ve başvuru ücreti gibi bilinmesi gereken pek çok bilgi yer almaktadır. Çalışma İzni başvurusu işlemlerinin her aşamasında Baykuş Express Vize Ekibi her zaman desteğe hazırdır.

Vize türleri hakkında merak ettiğiniz hemen her konuda Baykuş Express vize ekibimize danışabilir, vize başvuru sürecinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.
 

national-flag-top-hill-near-barsov-bare-trees-low-clouds-cityscape-romania.jpg

Romanya Çalışma Vizesi

Romanya çalışma vize başvurusu Romanya’da uzun süreli konaklama imkanı sağlayan D/AM kategorisinde yer alan bir vizedir. Romanya sınırları içerisinde çalışmayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Romanya’da bir spor kulübünde oynayacak sporcuların çalışma vizesi Romanya başvurusunda bulunmaları gerekir.

Vize başvurusunda bulunmadan önce Romanya’da bir iş yeri ile anlaşmış olmanız ve Romanya göçmenlik ofisi onaylı orijinal iş sözleşmesinin size gelmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru işlemini başlatamazsınız.

Vize süreniz boyunca konaklayacağınız adres ile birlikte aylık brüt asgari ücret üzerinden hesaplanan geçinme ispatı gerekmektedir. Romanya’da çalışma vizesi başvuruları bu konuda yetkili olan Romanya Konsoloslukları ve Romanya Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Başvuru Formu: Vize başvurusu için formun eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Eksik evrak veya yanlış doldurulmuş form nedeniyle işlem süresi uzayabiliyor. Ebeveyninin pasaportuna kayıtlı reşit olmayanlar için de ayrıca başvuru formu doldurulması koşulu aranıyor. Romanya vize başvuru formunun ıslak imzalı olması şarttır.
Pasaport: Pasaportunuzda vize için en az 2 boş sayfa bulunması isteniyor
Fotoğraf: 2 adet biometrik fotoğraf. Fotoğraf son 6 ay içinde çekilmiş, 35-40 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine olmalı. Yüzün fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak kadar, baş ve omuzlar görünüyor şekilde yakın çekim olması gerekiyor. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmiyor.
Uçak-Otel rezervasyonları: Uçak ve otel rezervasyonlarının çıktısını diğer evraklarla birlikte başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.
Nüfus Cüzdanı fotokopisi: Türkiye’de oturma izni olan yabancıların kimlik kartı
Seyahat Sigortası.  Sigorta detayı için tıklayınız.
Davet mektubu: Çalışma vizesi Romanya başvurunuz için Romanya’da bulunan şirketin sizi çalışmaya kabul ettiğine dair kabul veya davet yazısı gerekir.
Adli sicil kaydı: Aslı veya e-devlet üzerinden alınabilir.
Mesleki gelişimi ispatlayan belgeler: Karne, diploma veya sertifikalar. Belgelerin Romenceye çevrilmiş olması tercih edilir.
Sözleşme veya kontrat: Romanya’da bulunan şirket ile yapılan belgeler (sözleşme, kontrat) gerekir.
Çalışma izni yazısı: Göç idaresinden (IGI) alınmalıdır.
Konaklama bilgileri: Romanya’da bulunduğunuz süre boyunca konaklama yapılacak yere dair kesin rezervasyon bilgileri ya da kira sözleşmesi gerekmektedir.
Geçinme ispatı: Romanya’da çalışma vizesi süresince aylık brüt asgari ücret üzerinden hesaplanan geçinme ispatı gerekir.
Harç ücreti: Vize harç ücretinin ödendiğine dair ispat.
Banka hesap cüzdanı özeti: Son 3 aya ait hesap ekstresi.

Pol-Flag.png

Polonya Çalışma Vizesi

Polonya’da çalışmak ve çalışma izni için gerekli olan vize tipi D’dir. Çalışma vizesi görevi üstlenen bu vize tipine sahip kişiler Polonya’da çalışma şansını elde eder. Bu vize tipine sahip olmayanlar ise başvuruda bulunsa bile Polonya’ya gidip sürekli bir şekilde çalışamaz.
Polonya’da çalışmak için alınan bu vize sayesinde üç aydan daha fazla sürelerde burada çalışma şansını elde edebilirsiniz. Vizeye sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aynı zamanda ailelerini de yanına alarak Polonya’da ikamet etme hakkına sahip olabilir.
Polonya’da çalışma iznini elde eden kişiler ya da ülkesinde çalıştığı şirketten Polonya’ya personel değişiminden dolayı gitmesi gereken vatandaşların bu çalışma vizesine başvurması gerekmektedir.Mesleğiniz varsa ve bunun üzerine mesleki yeterlilik belgeniz bulunuyorsa buna göre iş imkanı sunuyoruz mesleğiniz üzerine yoksa iş imkanları sunuyoruz seçebiliyorsunuz, daha çok fabrika ve inşaat alanlarında iş imkanı sağlamaktayız. Şirketlerle anlaşmalı olduğumuz için oraya işveren yani sponsorlu bir şekilde gidiyorsunuz ve bu da vizenizin çıkmasını %95 üzeri garantileyen bir işlemdir. Yaptığımız sözleşmede de her ihtimale karşı “ücret iadesi” maddemiz bulunuyor. Sözleşmelerimiz avukatlar aracılığı ile yapılmakta ve 15 senedir bu sektörde bulunmaktayız birçok kişiye yardımcı olduk bu zamana kadar. İstanbul Beşiktaş’ta ve Antalya’da bulunan ofislerimize istediğiniz zaman gelip misafirimiz olabilirsiniz.
Detaylı bilgiler için form doldurarak veya numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz, deneyimli danışman kadromuz sizlere yardımcı olacaktır.

Pol-Flag.png
Screenshot_3.png

Bulgaristan Vizesi

 Bulgaristan Vizesi nasıl alınır?

Bulgaristan seyahatinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının bu ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatleri öncesi Bulgaristan vizesi almaları gerekecektir. Herhangi bir Schengen ülkesi, kanada, İngiltere, ABD ve İsviçre ikame izni bulunan Türkiye vatandaşlarının ise Bulgaristan vizesi işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur. Türkiye Cumhuriyeti resmi pasaport sahibi vatandaşlar yine 90 günü geçmeme ön koşulu ile vizeden muaftır. Yeşil pasaport, gri pasaport ve kırmızı pasaportu bulunan Türkiye vatandaşlarının vize almalarına gerek bulunmazken ancak bu kişiler pasaport geçerlilik süresini vize uyum koşullarını göz önünde bulundurarak seyahatlerini gerçekleştirmelidirler. Yeşil pasaport ve diğer Türkiye cumhuriyeti resmi pasaport sahiplerinin pasaport geçerlilik süresi Bulgaristan seyahati sonrası en az 6 ay olmalıdır.

Bulgaristan, 2007 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir fakat Schengen gurubu ülkesi değildir. Bulgaristan vizesi bulunan Türkiye vatandaşları bu vize ile Schengen ülkelerine seyahat edebilmeleri mümkün olmazken Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapılabilecektir.

Bulgaristan turistik vizesi kısa süreli bir Bulgaristan vizesi türüdür. Bulgaristan turistik vize maksimum 15 gün olarak verilirken bu vize tek girişli olacaktır. Uzun süreli Bulgaristan vizesi ise ancak ticari ve özel ziyaret içerikli başvuru olması halinde verilecektir.

Bulgaristan vize başvuru işlemlerinde bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının dikkatine; Bulgaristan C vizeleri kısa süreli Bulgaristan vizesi kategorileridir. Bulgaristan C vizeleri maksimum 5 iş günü içerisinde sonuçlanırken Bulgaristan vize işlemlerinde bulunacak olan TC vatandaşları bu ülkeye olan seyahat tarihlerinden en az 10 gün önce vize başvuru işlemlerinde başlamış olmaları gerekmektedir.

bottom of page